آموزش سئو - بلو مارکتینگ

آموزش سئو

روش ها و تکنیک هایی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا رتبه سایت خود را بالاتر ببرید. در واقع این روش ها سبب موفقیت در عرصه تجاری و شغلی شده و مشتریان به راحتی با سرچ به صفحات شما دسترسی خواهند یافت. سئو دارای یکسری قواعد پیچیده ای است که برای موفقیت در این زمینه باید آن ها را رعایت کرد. آموزش سئو از مواردی است که در زمان شروع به راه اندازی سایت بهتر است آن را یاد بگیرید. در این صورت به راحتی می توانید وب سایت خود را مدیریت کرده و از مزایای آن بهره مند شوید‌.

 

سئو چیست؟

به مجموعه ای از تکنیک ها و روش ها که شامل ساختار وب، بهینه سازی محتوا، ایجاد لینک های با کیفیت و … است. این روش ها با هدف جذب ترافیک رتبه سایت را در موتورهای جستجو بهبود بخشیده و دسترسی به آن را بهتر می کند. در بیانی ساده تر می توان گفت سئو شامل یکسری فرآیند است که روی یک وب سایت پیاده می شود تا در موتور جستجو بالا بیاید. این فرآیند ساده نبوده و نیاز به صبر، دانش و علم پیش زمینه ای دارد. هدف این فرآیند به دست آوردن محل بالا برای سایت در نتایج جستجو است که نشان از کلمات کلیدی درستی دارد که توسط کاربران سرچ شده است.

اهمیت یادگیری سئو یا بهینه سازی سایت

امروزه برای معرفی کسب و کار استفاده از اینترنت و وب رونق یافته است؛ بنابراین یکی از موارد ضروری برای داشتن تمامی شغل ها یک وب سایت است. البته این کار باید براساس قوانین و مفاهیم بهینه سازی سایت انجام شود. با یاد گرفتن سئو با روش های بهینه سازی محتوا و ساختار وب آشنا خواهید شد؛ همچنین می توانید با چگونگی تولید یک محتوای خوب و اینکه به چه کلمات کلیدی باید توجه کرد آشنا شوید. با انجام این کارها در موتورهای جستجو سایت شما بهتر دیده شده و بازدید کنندگان بیشتری از سایت شما بازدید کرده و به آن دسترسی پیدا می کنند.

 

آیا همه سایت ها و کسب و کارها نیاز به آموزش سئو دارند؟

امروزه اینترنت در زندگی و کسب و کارها نقش پر رنگی داشته و استفاده از کسب و کارهای اینترنتی گسترش یافته است. اگر وب سایت شما در صفحات اول جستجو دیده شود، مشتریان زیادی جذب خواهید کرد و به رشد و پیشرفت شغلی شما کمک می کند. با این حال سوالی پیش می آید که آیا همه کسب و کارها باید سئو را یاد داشته باشند یا نیازی به این کار نیست. در پاسخ به این سوال باید ذکر شود خیر تمامی کسب و کارها به یادگیری سئو نیازی ندارند و به نوع کسب و کار و بهینه سازی سایت ها بستگی دارد. این در حالی است که مشاغل اینترنتی بسیاری برای فروش و دیده شدن بیشتر اصول و قواعد سئو را به کار می گیرند.

 

اهمیت کسب رتبه بالاتر در گوگل

بالا بردن و کسب رتبه در گوگل اهمیت زیادی دارد؛ زیرا به بهبود وضعیت وب سایت شما کمک کرده و از این طریق سایت شما بیشتر در لیست جستجو قرار می گیرد. برای آنکه رتبه خوبی به دست آورید، باید صبر کرده و تلاش کنید. رتبه بالا در گوگل مزایای زیادی دارد و از این رو بسیار به آن اهمیت داده می شود. منظور از رتبه بالا ترافیک زیاد است و زمانی که سایت شما رتبه بالاتری داشته باشد، از گوگل ترافیک بیشتری دریافت می کند. یکی از مزایای بالا بودن رتبه افزایش اعتماد کاربران به سایت شما است. زمانی که کاربران کلماتی را سرچ کرده و سایت شما در اولین صفحات بالا آید، نشان از اعتماد گوگل است. همچنین با این کار در شبکه های اجتماعی نظرات بیشتری را کسب خواهید کرد؛ زیرا اشتراک گذاری بالایی برای شما انجام می شود.

موفقیت در سئو چقدر زمان می خواهد؟

به طور کلی زمانی که گوگل برای موفقیت در سئو درنظر گرفته است، ۴ الی ۱۲ ماه است؛ اما به عوامل زیادی بستگی دارد.‌ لازم به ذکر است که برای وب سایت های مختلف این دوره زمانی متفاوت است، ولی در صورتی که استراتژی مناسبی را به کار گیرید، همان ۴ الی ۱۲ ماه طول می کشد. نتایج خوب و اینکه مدت زمان ذکر شده کم شود، به اهداف بازاریابی دیجیتال، کسب و کار و وب سایت شما بستگی دارد. راهنمای خدمات سئو نشان از این دارد که بر مدت زمان طول کشیدن موفقیت سئو موارد مختلفی اثر دارد. از جمله مهمترین عواملی که در موفقیت سئو موثر هستند؛ می توان به بک لینک ها، قدمت و اعتبار وب سایت و کلمات کلیدی رقبا اشاره کرد؛ همچنین طراحی و ساختار مناسب سئو، استراتژی محتوا و بودجه نیز از عواملی هستند که بایستی به آن ها توجه کرد.‌

سئو به چه بخش هایی تقسیم می شود؟

سئوی داخلی سایت: این سئو برای افزایش ترافیک سایت و بالا بردن جایگاه آن در گوگل کاربرد دارد.‌ با این سئو سایت شما خیلی راحت توسط موتورهای جستجو پیدا و خوانده می شود. اگر سایت شما دارای استانداردهای لازم باشد، گوگل آن را به عنوان سایتی مفید به کاربران معرفی می کند.

سئوی خارجی سایت: یکی دیگر از بخش های سئو مربوط به سئو خارجی سایت است‌. این سئو شامل اقداماتی است که برای پیدا کردن جایگاه بهتر در بیرون از سایت انجام می شود.

سئوی تکنیکال سایت: منظور از این سئو هدف بهینه سازی سایت از نظر فنی است. بیشتر کارهای انجام شده در این سئو مربوط به ربات ها، کدهای برنامه نویسی، موتور جستجو، مسائل فنی وب سایت و… است. هدف از اجرای این سئو در مرحله اول آماده سازی یک سایت با قابلیت درک و بررسی برای ربات های موتور جستجو است.‌ در مرحله بعدی سایت باید ساختاری درست داشته باشد که باعث لذت کاربر از کار کردن با قسمت های مختلف شود.